Previous Students of The Week

2020-2021
Previous Weeks


(WEEK OF 5/17/2021 ) 

Kindergarten
Carlos Ontiverosa (Room 3)
Emelia Walker (Room 2)
Marlon Valle Carrillo (Room 1)

First Grade
Keyleb Vigil-Esteban  (Room 6)
Kai Lewis (Room 9)

Second Grade
Kai Lewis (Room 104)
Leonel Rodriguez (Room 4)
Joshua Placencia-Reyes (Room 10)

Third Grade
Laniya Hensley (Room 201)
Yeiniz Rivera (Room 303)
Divar Lara-Torijano (Room 204)
Amira Robinson (Rom 104)

Fourth Grade
Dylana Pham (Room 211)

Fifth Grade
Skylor Avant (Room 206)
Paola Santiago Maldonado (Room 205)
Alexander Rosales-Alvarez (Room 207)

Sixth Grade
Sow Antonio Rodriquez (Room 302)
Brooklyn Fletcher (Room 301)

Seventh Grade
Arias Jones (Room 304)
Wilson Garcia-Quiles (Room 305)
Ashayn Smith (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain -Ashton Caba
Big Heart -Aalajah Johnson

Artist of the Week
Lennox Williams


(WEEK OF 5/10/2021 ) 

Kindergarten
Aliyah Washington (Room 2)

First Grade
Orion-Jean Bey (Room 9)
Daniela Gomez-Cuc (Room 6)
Maracelies Gonzzalez (Room 8)

Second Grade
Brayan Albores (Room 4)
Damara Pham (Room 5)
Jailyn Diaz (Room 10)

Third Grade
Gabriel Garcia (Room 201)
Gloria Rodriguez (Room 204)

Fourth Grade
Emmanuel Demarco (Room 203)
Magnolia Tejada (Room 107)
Jessicah Lanh (Room 108)

Fifth Grade
Tyrone Outlaw (Room 205)
Mar Anthony Zacarias-Membreno (Room 206)
 
Sixth Grade
Cecilia Garcia-Salazar (Room 302)
Symar Reynolds (Room 101)
Ryan Tep (Room 302)

Seventh Grade
Lorena Valentin (Room 305)
James Rappo (Room 304)
Grace Gonzalez (Room 306)

Eighth Grade
Big Heart- Kahleemah Williams
Big Brain- Ricardo Martinez

Musician of the Week
Marecelies Gonzalez

World Language Student of Week
Marie Elionard

Athlete of the Week
Obed Casasola

Black Belts of the Week
Michael Math
Thiero Dely
Angel Garcia Cruz

Artist of the Week
Kassidy Earls


(WEEK OF 5/2/2021 ) 

Kindergarten
Ivy Tin (Room 1)
Novalee Tour (Room 2)

First Grade
Jewel Crawford (Room 9)
Daron Wilford-Taveras (Room 8)

Second Grade
Arlenis Infante-De La Cruz (Room 4)
Junior Spencer (Room 5)

Third Grade
Kenny Cordon-Saveedra (Room 201)
Eddie Davis (Room 204)

Fourth Grade

Fifth Grade
Jhosep Mayo-Castellanos (Room 206)
Caleb Haughton (Room 205)

Sixth Grade
Tobias Maier (Room 302)
Tyshon Mickens (Room 311)
Gianni Vega (Room 101)

Seventh Grade
Nathaly Rodriguez (Room 304)
Jade Nunez-Estivez (Room 206)

Eighth Grade
Big Heart – Madelynn Tin
Big Brain – Elijah Williams

Musician of the Week

World Language Student of Week
Athlete of the Week
Keylin Jimenez Lopez

Black Belts of the Week

Artist of the Week
Marbin Cabrera. 4th grade (Room 107)


(WEEK OF 4/26/2021 ) 

Kindergarten
Christopher Jacobo- Cifuentes (Room 2)
Walden Renata-Serrata (Room 3)
Khai Evans (Room 1)

First Grade
Ruby Sorathsasomboune (Room 9)
Nahvy Son (Room 6)

Second Grade
Isabella Aguilera (Room 5)
Javier Rivera (Rooom 4)
Ramiyah Cintron (Room 10)

Third Grade
Edward Gallinar-Cruz (Room 104)
Estivanelis Perez  (Room 201)
Rodrigo Mercedes Laureano  (Room 204)

Fourth Grade
Jose Gonzalez-Ipina (Room 211)
Dariela Granados (Room 203)
Olga Vidal (Room 107)
Alessandra Alvarado (Room 108)

Fifth Grade
Jazella Holden (Room 205)
Marie Elionard (Room 206)

Sixth Grade
Yovanna Rodriguez (Room 302)
Marcus Sutton (Room 301)
Fiedritch Jn Baptiste  (Room 311)

Seventh Grade
Eric Etienne (Room 304)
Michael Thorn (Rom 305)

Eighth Grade

Musician of the Week
Jay’Den Philpot-Smith

World Language Student of Week
Ashan Thompson

Black Belts of the Week

Artist of the Week
Magnolia Tejada


(WEEK OF 4/19/2021 ) 

Kindergarten
Michael Betancourt (Room 1)
Evoleth Guerra-Florian (Room 3)
Lydia May (Room 2)

First Grade
Isabelle Ung (Room 9)
Elijah Jackson-Pringle (Room 8)
Kiomaris Nunez (Room 6)

Second Grade
Zenmar Fowlin (Room 5)

Alaina Small (Room 4)

Camila Martinez (Room 10)

Third Grade
Carson Ung (Room 104)
Andrew Du (Room 303)
Lilith Neang (Room 201)
Maite Flores (Room 204)

Fourth Grade
Alana Crespo (Room 107)
Athena Fullard (Room 108)
Whitney Dimanche (Room 211)

Fifth Grade
Samnang Touch (Room 207)
Mason Peach (Room 206)
Andee Louiger  (Room 103)
Isabel Jacobo (Room 205)

Sixth Grade
Josthins Rodriguez-Reyes (Room 302)
Sophia Deng (Room 101)
Eriana Johnson (Room 311)
Eliza Tilley (Room 301)

Seventh Grade
Jayden Chhlam  (Room 304)
Tyshawn Ivory (Room 305)
Dahnina Barrett (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain –  Armani Castro
Big Heart –  Mekhi Uzzell

Musician of the Week
Aaron Padilla

World Language Student of Week
Kyseem Lewis

Black Belts of the Week
Edward Martinez (Room 8)
Eduardo Sevilla (Room 6)
Saphira Jones (Room 4)

Artist of the Week
Julianna Luu


(WEEK OF 4/12/2021 ) 

Kindergarten
I’Dea Manning  (Room 1)

First Grade
Janice Joseph (Room 9)
Jaden Roberts (Room 8)

Second Grade
Deja Johns (Room 4)
Siani Sarem (Room 5)
Jay’den Philpot Smith (Room 10)

Third Grade
Hailey Xayavongsithideth (Room 201)
Lea Simon (Room 204)

Fourth Grade

Fifth Grade
Maria Rodriguez (Room 206)
Leandro Ovalles (Room 205)

Sixth Grade

Seventh Grade
Ashai Mathurin (Room 304)
Bony Thach (Room 305)
Ashayn Smith (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain – Charleric Laguerre
Big Heart – Prisly Suriel-Santos

Musician of the Week
 
Athlete  of  the Week
 
World Language Student of Week

Black Belts of the Week
 
Artist of the Week


(WEEK OF 4/5/2021 ) 


Kindergarten
Jah’zelle Robinson (Room 2)
Scarlet Madrid Rivera (Room 1)

First Grade
Rodrigo Bravo-Macias (Room 6)

Second Grade
Brayan Albores (Room 4)
Reuben Wilson (Room 5)

Third Grade
Jereonil Morales (Room 201)
Kevin Ramirez (Room 204)
Marleny Frias (Room 104)
Yeiniz Rivera (Room 303)

Fourth Grade
Kaila Stokes (Room 211)

Fifth Grade
Angie Etienne (Room 206)
Tyler Vong-Torn (Room 205)

Sixth Grade
Stephanee Jordan (Room 302)
Seonna McLean (Room 101)

Seventh Grade
Symirah Reynolds (Room 304)
Ronald Jones (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain – Aaron Nguon
Big Heart – Andrew Flores

Musician of the Week
Xavier Gonzalez


(WEEK OF 3/22/2021 ) 


Kindergarten
Deirymar Ortiz-Garcia (Room 1)
Jason Kong (Room 2)
Waldyn Reynoso-Serrata (Room 3)

First Grade
Jorge Contreras (Room 6)
Iris Deng (Room 8)
Lamar Griffin (Room 9)

Second Grade
Marc McErickson Sylvain (Room 4)
Kayson McKenzie (Room 10)
Anna Drinks (Room 5)

Third Grade
Ariana Crespo (Room 201)
Divar Lara-Torijano (Room 204)
Miguel Dejesus (Room 104)

Fourth Grade
Taydon Blackshear (Room 211)

Fifth Grade
Samnang Touch (Room 207)
Elijah King (Room 205)
Nahid Patterson (Room 206)

Sixth Grade
Kimanii Santiago (Room 101)
Tobias Maier (Room  302)

Seventh Grade
Jada Lewis (Room 306)
Symirah Reynolds (Room 304)

Eighth Grade
Big Heart: Dorianne Pham
Big Brain: Jaziah Jackson

Musician of the Week
Raul Espinal

Athlete  of  the Week
Andrew Du

World Language Student of Week
Joshua Predestin

Black Belts of the Week
Sebastian Luna
Tyler Chay

Artist of the Week
Moneta Yan


(WEEK OF 3/15/2021 ) 


Kindergarten
Jackson Choursingh (Room 3)
Maiah Garcia (Room 2)
Julius Rivera  (Room 1)

First Grade
Khylie Henley-Hamilton (Room 8)
Nasir Magnum (Room 6)
Aldrich Briones-Manalo (Room 9)

Second Grade
Camila Martinez (Room 10)
Jayamiah Jones (Room 5)
Layla Griffin (Room 4)

Third Grade
Neishlianie Collier (Room 104)
Gabriel Garcia (Room 201)
Dauren Rodriguez (Room 204)

Fourth Grade
Ariel Bromfield (Room 211)
Nevaeh Hill (Room 203)

Fifth Grade
Emilly Rojas (Room 206)

Sarai Carter Tiller (Rom 205)

Sixth Grade
Carmelo Then (Room 101)
Angelina Choub (Room 301)
Franklyn Diaz-Boo (Room 302)

Seventh Grade
Chandler Leang  (Room 304)
Grace Gonzalez (Room 306)
Bony Thach (Room 305)

Eighth Grade

Musician of the Week
Khai Evans

Athletes  of  the Week

World Language Student of Week
Aryanna Turner

Black Belts of the Week

Artist of the Week
Ariel Bromfield


(WEEK OF 3/08/2021 ) 


Kindergarten
Michael Math (Room 3)
David Valerio (Room 2)
Sebastian Luna Salcedo (Room 1)

First Grade
Jeremiah Ortiz (Room 9)
Karlin Esteban (Room 6)
Daron Wilford-Taveras (Room 8)

Second Grade
Simon DelaCruz (Room 5)
Brahmyah Buchanan (Room 4)
Evan Zhu (Room 10)

Third Grade
Laura Carrillo-Galdamez (Room 204)
Amira Wilson (Room 104)
Yeiniz Roivera (Room 303)
Estivanelis Perez (Room 201)

Fourth Grade

Fifth Grade
Maria Rodriguez (Room 206)

Kemar Riley (Room 207)

Hashaun Chambers (Room 205)

Jordin Brunick (Room 101)

Sixth Grade
William Garcia-Quiles  (Room 311)
Gianni Vega (Room 101)

Seventh Grade
Cory Ellis (Room 304)
Yujiang Rodriguez (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain –  Kingsley Deng
Big Heart – Kenedy Martinez-Fiel

Musician of the Week
Kyle Anderson

Athletes  of  the Week

World Language Student of Week
Aryanna Turner

Black Belts of the Week
Tyler Chay (Room 1)
Sebastian Luna (Room 1)
Sa’Vyon McKinney (Room 9)

Artist of the Week
Anna Sey


(WEEK OF 3/01/2021 ) 

Kindergarten
Marlon Valle Carrillo (Room 1)

First Grade
Laila Mateo (Room 7)
Charlotte Rivera (Room 6)

Second Grade
Carolyn Mendez (Room 5)
Eliel Diez (Room 4)
Yurdania Perez (Room 10)

Third Grade
Mohamed Semega (Room 201)
Liah Rodriguez (Room 204)
Nicholas Henry (Room 303)

Fourth Grade
Logan Ellis-Gore (Room 107)
Syncere Lewis (Room 108)

Fifth Grade
Yareni Flores (Room 205)
Nashla Garcia (Room 206)
Kelly Xayavongsthideth (Room 207)

Sixth Grade
Symar Reynolds (Room 101)
Roosevelt Bell (Room 301)

Seventh Grade
Jada Lewis (Rom 306)
Ayanna Sovann (Room 304)
Khadija Drame (Room 305)

Eighth Grade
Big Brain – Andrew Flores
Big Heart – Madelynn Tin

Musician of the Week
Lilith Neang

Athletes  of  the Week
Janae Cintron

World Language Student of Week
Dylana Pham

Black Belts of the Week
Syncere Lewis
Skyler Martin
Briele Everett

Artist of the Week


(WEEK OF 2/22/2021 ) 

Kindergarten
I’Dea Manning (Room 1)
Skabhrama Chaloeunporn (Room 2)

First Grade
Rohi Kouame (Room 9)
Issa Robledo-Soriano (Room 8)

Second Grade
Joshua Placencia-Reyes (Room 10)
Claurica Deras (Room 4)

Third Grade
Jacob Allen (Room 204)
Kyle Anderson (Room 104)
Kenny Cordon-Saavedra (Room 201)
 
Fourth Grade
Imani McBride (Room 203)
Yerik Arias  (Room 211)

Fifth Grade
Aaliyah Johnson (Room 206)
Sophia Thach (Room 207)
AnnKyarah Francois (Room 205)
Luliani Camilo (Room 103)

Sixth Grade
Heriberto Roubert (Room 101)

Seventh Grade
Michelle Ramirez (Rom 305)
Jesus Perez (Room 306)
Zykee McLaughlin (Room 304)

Eighth Grade
Musician of the Week
Justin Hsmes

Athletes  of  the Week

World Language Student of Week
Ricardo Martinez

Black Belts of the Week

Artist of the Week
Trinity Freeman: 8th grade, (Room 310)
(WEEK OF 2/15/2021 ) 


Kindergarten
Carlos Esteban  (Room 1)
Ester Velazquez (Room 2)

First Grade

Second Grade
Christean Kim (Room 4)
Jailyn Diaz (Room 10)

Third Grade
Oscar Garcia-Pacheo (Room 201)
Kevin Ramirez (Room 204)
Jayden Hang (Room 104)

Fourth Grade
Naveah McDonald-Davis (Room 211)

Fifth Grade
Lillianni Ortiz (Room 206)
Kevin Nuon (Room 205)

Sixth Grade
Amber Roldan (Room 101)
Savanh Epperson (Room 301)
Darryl Sutton (Room 311)

Seventh Grade
Darlyn Martinez-Fiel (Room 305)
Eric Etienne (Room 304)
Zayla Beyah (Room 306)

Eighth Grade

Musician of the Week
Luz Felianni Abreu-Jerez

Athlete  of  the Week
Neishlianie Collier

World Language Student of Week
Ariel Broomfield

Black Belts of the Week
Kayden Banieh (Room 6)
Emanuel Noel (Room 6)
Mikal Robinson (Room 8)

Artist of the Week
ALL Members of 3-5th Morning Drawing Club


(WEEK OF 2/08/2021 ) 

Kindergarten
Ester Velazquez (Room 2)
Edgar Jordan-Aguilar  (Room 1)

First Grade
Keyleb Vigil-Esteban (Room 5)
Maxen Busby (Room 9)
Alice Tabora (Room 8)

Second Grade
Crysto Kim (Room 4)

Third Grade
Shaniya Jamison (Room 204)
Gianna Giles (Room 201)

Fourth Grade

Fifth Grade
Tatyanna Wright (Room 205)
Alex Infante-De La Cruz (Room 206)

Sixth Grade
Sophia Deng  (Room 101)
Stephanee Jordan (Room 302)

Seventh Grade
Yaxielys Rivera (Room 306)
Elizabeth Hidalgo-Perez  (Room 304)
Paris Gilliam (Room 305)

Eighth Grade

Musician of the Week
Amira  Wilson

Athletes  of  the Week

World Language Student of Week

Black Belts of the Week
Simon Delacruz (Room 5)
Kava Nuon (Room 5)
Edgardo Sevilla (Room 6)

Artist of the Week
Jade Crawford (Room 206)


(WEEK OF 1/25/2021)

Kindergarten
Olivia Coffield (Room 3)
Daniel Del Orbe-Baillio (Room 2)
Khai Evans (Room 1)

First Grade
Emerald Tucker (Room 6)
Ryan Hudson (Room 9)
Khy’Ceon Revere (Room 8)

Second Grade
Ashley Jacobo-Cifuentes (Room 5)
Luis Roman (Room 4)
Seleni Barrios-Samayoa (Room 10)

Third Grade
Freud Saint-Jacques (Room 201)
Alex Huot (Room 204)

Fourth Grade
Kennedi Clark (Room 107)
Nayeli Sevilla (Room 203)
Kevin Lopez Landaverry (Room 108)
Jada Harris (Room 211)

Fifth Grade
Mar Anthony Zacarias-Membreno (Room 206)
Sean Pel (Room 207)
Mia Cifuentes (Room 205)

Sixth Grade
Yovanna Rodriguez (Room 302)
Layla Boone (Room 311)
Tatiana Dunn  (Room 101)
Daniela Rodriguez (Room 301)

Seventh Grade
Yasha Jorge-Escobar (Room 306)
Isabella Francis (Room 304)
Mya Griffith (Room 305)

Eighth Grade
“Big Heart”- Kendy Argueta-Buezo
“Big Brain” –  Visal Nhib

Musician of the Week
Kimani Santiago

Athletes of  the Week
Mylai Diaz
Elizabeth Hidalgo-Perez
 
World Language Student of Week
Aiden Natal

Black Belts of the Week
Julie Thach (Room 2)
Sophia Aguilera River (Room 5)
Whitney Diamache (Room 211)

Artist of the Week
Drew Riffin


(WEEK OF 1/19/2021)

Kindergarten
Bella Adams (Room 2)
Tyler Chay (Room 1)

First Grade
Skylar Martin (Room 9)
Tehanui Choub (Room 7)
Zachariah Vargas (Room 6)
Mikal Robinson (Room 8)

Second Grade
Leily Videz (Room 4)
Peter Etienne (Room 10)

Third Grade
Makayla Serrano-Williams (Rom 201)
Eddie Davis (Room 204)
Tahir Mattison (Room 104)

Fourth Grade
Zauly Ortiz Garcia (Room 107)
Tymear Jamison  (Room 108)
Emiley Coffield (Room 303)
Dylana Pham (Room 211)

Fifth Grade
Damian Rosero (Room 206)
Carlos Martinez (Room 205)
Janae Cintron (Room 207)

Sixth Grade
Gianni Vega  (Room 101)
Julianna Luu (Room 302)

Seventh Grade
Rose Simon (Room 304)
Zymeer Davis (Room 306)
Jasira Jefferson (Room 305)

Eighth Grade
“Big Heart”  & “Big Brain” –  Nileiti Velazquez-Baca

Musician of the Week
Joshia Predestin

Athlete of  the Week
Ricardo Martinez

World Language Student of Week
Gloria Domefa

Black Belts of the Week
Neveah McDonald-Davis (Room 203)
Emmanuel Noel room (Room 6)
Isabella Aguilera room (Room 5)

Artist of the Week
ENTIRE K-2 Drawing Cartoons Club!

 


(WEEK OF 1/11/2021)

Kindergarten
Olivia Colffield (Room 3)
Dana Mendez (Room 2)
Arman Briones (Room 1)

First Grade
Paige Allen (Room 7)
Jamil Rivera (Room 9)
Marta Jimenez (Room 6)
Gustavo Torres-Pion (Room 8)

Second Grade
Simon DelaCruz (Room 5)
Amora Brown (Room 10)
Kyler Tucker (Room 4)

Third Grade
Rodrigo Mercedes-Laureano (Room 204)
Andrew Du (Room 303)
Sebastian Torres (Room 104)
Yahzeer Martinez (Room 201)

Fourth Grade
Carlos Reyes-Villalona (Room 211)

Fifth Grade
Hailey Clerger (Room 206)
Laylanni Ortiz (Room 205)
Lisa Lune Chhoun (Room 103)
Jayline Escobar-Escudero (Room 207)

Sixth Grade
Natilie Gallinar-Cruz (Room 101)
Rymer Rosario (Room 311)
Krystian Massiah-Clark (Room 101)

Seventh Grade
Kahleekahzayr Williams  (Room 305)
Cincir Ngeth-Downing (Room 306)
Nathaly Rodriguez  (Room 304)

Eighth Grade
“Big Heart” – Cianni Candelaria
“Big Brain” – Sianna Sovann

Musician of the Week
Ester Velazquez

Athlete of  the Week
Hailey Xayavongsithsideth

World Language Student of Week
Aleira Williams

Black Belts of the Week
Emelia Walker (Room 2)
Talib Woods (Room 7)
Carlos Ontiveros (Room 3)

Artist of the Week
Naeem Sharper


(WEEK OF 1/04/2021)

Kindergarten
Walfrin Rojas-Mota (Room 2)
Scarlet Madrid-Rivera (Room 1)

First Grade
Nahvy Son (Room 6)
Aaron Padilla (Room 7)
Sa’vyon McKinney (Room 9)
Alexander Mota (Room 8)

Second Grade
Elijah DeJesus (Room 10)
Isabella Garcia-Ruiz (Room 5)
Joshua Montes-Aguilar (Room 4)

Third Grade
Jeana Le (Room 201)
Slaude Eliacin (Room 204)
Josselin Hernandez (Room 104)
Kaylee Tift (Room 303)

Fourth Grade
Jacky Hang (Room 211)
Magnolia Tejada (Room 107)
Shakeem Harris (Room 108)
Aiden Natal (Room 203)

Fifth Grade
Sophia Thach (Room 207)
Elayne Fernandez (Room 206)
Yareni Flores (Room 205)

Sixth Grade
Tobias Maier (Room 302)
Amber Roldan (Room 101)

Seventh Grade
Mylai Diaz (Rom 304)
Zyaira Mcglaughlin (Room 305)
Gloria Domefa (Room 306)

Eighth Grade
“Big Heart” – Madelynn TIn
“Big Brain” -Mel Ung

Musician of the Week
Eriana Johnson

Athlete of  the Week
Jasira Jefferson

World Language Student of Week
Kennedy Martinez Fiel

Black Belts of the Week
Obed Casasola (Room 211)
Ariel Brookfield (Room 211)
Michael Math (Room 3)

Artist of the Week
Dorianne Pham


(WEEK OF 12/14/2020)

Kindergarten
Christopher Jacobo-Cifuentes (Room 2)
Delay Thierro (Room 3)
Sebastian Luna Salcedo (Room 1)

First Grade
Javi Hernandez (Room 6)
Emma Yem (Room 9)
Juliana Dessources (Room 8)

Second Grade
Christean Kim (Room 4)
Naeem Sharper (Room 5)

Third Grade
Gasnert Saint-Hilaires (Room 201)
Christopher Santana Rosado (Room 204)
Socrates Delacruz-Lacroix (Room 104)
Lina Keo (Room 303)

Fourth Grade
Ariel Bromfield (Room 211)
Courtney Reynolds (Room 203)

Fifth Grade
Kemar Riley (Room 207)
Lillianni Ortiz (Room 206)
Steven Gonzales (Room 205)

Sixth Grade
Stephanee Jordan (Room 302)
Isaac White (Room 101)
Tyshon Mickens (Room 311)
Eliza Alvarez-Tilley (Room 301)

Seventh Grade
Chandler Leang (Room 304)
Gremi Urena Rondon (Room 305)
Ashayn Smith (Room 306)

Eighth Grade
Big Brain- Jose Rivera
Big Heart- Dorianne Pham

Musician of the Week
Cheicksidi Traore

Athlete of  the Week
Bony Thach

World Language Student of Week
Sianna Sovann

Black Belts of the Week
Rafael Delacruz-Lacroix (Room 5)
Marcelies Gonzalez (Room 8)
Engel Marmol (Room 203)

Artist of the Week
Jabnel Morales


(WEEK OF 12/7/2020)

Kindergarten
Jackson Choursingh (Room 3)
Jaxon Mao (Room 2)
Ivyani Tin (Room 1)

First Grade
Niliyaha Green (Room 7)
Xavi Portilla (Room 6)
Kassedi Clark (Room 9)
Jariel Del-Orbe-Basilio (Room 8)

Second Grade
Azure Chappell (Room 4)
Simon DelaCruz (Room 5)
Lanya Middleton-Walker (Room 10)

Third Grade
Karla Castillo (Room 104)
Kevin Liverpool (Room 303)
Marlaynia Aguilar (Room 201)
Sophia Cruz-Martinez (Room 204)

Fourth Grade
Emmanuel DeMarco (Room 203)
Carlos Reyes-Villalona (Room 211)
Jessica Lahn (Room 108)
Kennedi Clark (Room 107)

Fifth Grade
Mar Anthony Zacarias-Membreno (Room 206)
Jahzaire Harris (Room 103)
Jayden Rivera (Room 205)
Miguel Peralta-Decena (Room 207)

Sixth Grade
Esteven Nunez-Moreno (Room 302)
Joseph Cordon Pena (Room 311)
Mariam Semega (Room 301)
Kimanii Santiago (Room 101)

Seventh Grade
Angel Diaz (Room 306)
Symirah Reynolds (Room 304)
Darlyn Martinez-Fiel (Room 305)

Eighth Grade
Big Brain- Aalajah Johnson
Big Heart -Jaziah Jackson

Musician of the Week
Yareni Flores

Athlete of  the Week
Visal Nhib

World Language Student of Week
Jessica Lanh

Black Belts of the Week
Ariel Broomfield
Alexander Mota
Ramiyah Cintron

Artist of the Week
Michael Nieves

 

(WEEK OF 11/30/2020)


Kindergarten
Emelia Walker (Room 2)
I’Dea Manning (Room 1)
Saferrah Edwards (Room 3)

First Grade
Jhon Suarez-Mora (Room 7)
Justin Jones (Room 9)
Iris Deng (Room 8)

Second Grade
Marcus Bullock (Room 5)
Nymir Isabel (Room 10)
Ivan Rosario-Rosado (Room 4)

Third Grade
Leah Russell (Room 104)
Andrew Du (Room 303)
Ariana Crespo (Room 201)
Maite Flores (Room 204)

Fourth Grade

Fifth Grade
Isabel Jacobo (Room 205)
Denise Smith-Rafi (Room 206)

Sixth Grade
Cecelia Garcia-Salazar (Room 302)
Sophia Deng (Rom 101)

Seventh Grade
Juan Aquino (Room 306)
Bony Thatch (Room 305)
Layla Johnson (Room 304)

Eighth Grade
Aalajah Johnson (Room 307)
Darany Thcach (Room 308)

Musician of the Week
Jereonil Morales

Black Belts of the Week
Marta Jeminez  (1st)
Emmanuel Corril-Garcia (4th)
Amora Brown (2nd)

Athlete of the Week
Kahleemah Williams

Artist of the Week
James Rappo

(WEEK OF 11/16/2020)


Kindergarten
Michael Nieves (Room 1)
Alan Urena-Rodriguez (Room 2)

First Grade
Gabriel Rodriguez (Room 6)
Messiah Roland (Room 7)
Jeremiah Ortiz (Room 9)
Edward Martinez (Room 8)

Second Grade
Marlee Salvador (Room 10)
Carolyn Mendez (Room 5)
Josiah Quering (Room 4)

Third Grade
Elian Payano (Room 303)
Solaris Laracuente-Torres (Room 304)
Hazel Otero (Room 201)
Albin Abraham (Room 204)

Fourth Grade
Ethan Leggett (Room 107)
Marklyne Prince (Room 108)
Scarlett Rivera (Room 211)

Fifth Grade
Tyler Vong Torn (Room 205)
Chase Brown (Room 206)

Sixth Grade
Ryheem Wilson (Room 101)
Savanh Epperson (Room 301)
Dymir Fife (Room 311)
Yovanna Rodriguez (Room 302)

Seventh Grade
Dayanny Silva-Castro (Room 304)
Clayon Brown (Room 306)
Jasira Jefferson (Room 305)

Eighth Grade
Michael Negron (Room 309)
Elisha Williams (Room 310)
Ricardo Martinez (Room 307)

Word Language Student  of the Week
Cindi Lizardopaiz

Musician of the Week
Leahna Rodriguez-Duran

Artist of the Week
Ngoc Duong


(WEEK OF 11/9/2020)

Kindergarten
Mariah Rodriguez (Room 3)
Nekayla Mathurin (Room 1)
Ester Velasquez (Room 2)

First Grade
Nyla Neal (Room 8)
Jasiyah Grant (Room 9)
Edgardo Sevilla (Room 6)
Chase Grant (Room 7)

Second Grade
Ashly Rua-Nunez (Room 4)
Ashley Jacobo-Cifuentes (Room 5)
David Rodriguez-Perez (Room 10)

Third Grade
Tianna Simmons (Room 204)
Joyce Bido (Room 303)
Amira Wilson (Room 104)
Jeremy Rufino (Room 201)

Fourth Grade
Wynter Johnson (Room 203)
Ivy Martin (Room 211)
Zauly Ortiz Garcia (Room 107)
Kassidy Earls (Room 108)

Fifth Grade
Zamari Marrero-Velez (Room 103)
Aylah Walker (Room 207)
Michael Tabora (Room 206)
Katie Le (Room 205)

Sixth Grade
Jalayah Bracy (Room 101)
Jayanna Kirtz  (Room 311)
Marcus Sutton (Room 301)
Justin Hames (Room 302)

Seventh Grade
Junius Crawford  (Room 305)
Arias Jones (Room 304)
Dahnina Barrett (Room 306)

Eighth Grade
Francois Haba (Room 307)
Darany Thach (Room 308)
Kamya Neal (Room 310)

Word Language Student  of the Week
Lisa Chhoun

Musician of the Week
Kevin Liverpool

Artist of the Week
Lupe Mejia


(WEEK OF 11/2/2020)

Kindergarten
Ziyen Davis  (Room 1)
Aliyah Washington (Room 2)

First Grade
Emmanuel Guaba-Garcia (Room 9)
Uriel Mejia-Jaquez (Room 6)
Taalib Woods (Room 7)
Christian Batista (Room 8)

Second Grade
Rafael DelaCruz-LaCroix (Room 5)
Ava Tour (Room 4)
Nathaly Gonzalez-Ipina (Room 10)

Third Grade
Geraldo Rosario Rosado (Room 303)
Luz Felianni Abreu-Jerez (Room 201)
Andy Escobar (Room 204)

Fourth Grade
Engel Marmol (Room 203)
Whitney Dimanche (Room 211)

Fifth Grade
Grace Domefa (Room 207)
Sarai Carter-Tiller (Room 205)
Damian Rosero (206)

Sixth Grade
Seonna Mclean (Room 101)
Francisco Nieves (Room 301)

Seventh Grade
Juan Rivera (Room 306)
Michelle Ramirez (Room 305)
Zykee McLaughlin (Room 304)

Eighth Grade
Alyssa Huot (Room 307)
Sianna Sovann (Room 309)
Prisly Suriel-Santos (Room 310)
Kingsley Deng (Room 308)

Word Language Student  of the Week
Aminah Dodson-Wilder
Musician of the Week
Angel Garcia-Cruz

Artist of the Week
Leah Russell


(WEEK OF 10/26/2020)

Kindergarten
Kayamarie Francis (Room 3)
Jadiel Argueta- Rivera (Room 2)
Tyler Chay (Room 1)

First Grade
Juliana Dessources (Room 8)
Orion-Jean Bey (Room 9)
Estelita Secaida-Sazo (Room 6)
Jabnel Morales (Room 7)

Second Grade
Drew Riffin (Room 10)
Isabella Garcia-Ruiz (Room 5)
Asly Mendez (Room 4)

Third Grade
Kiheem Bostic (Room 303)
Lea Simon (Room 204)
Julielys Santiago-Maldonado (Room 201)
Kali Brooks (Room 104)

Fourth Grade
Gianna Bell-Vanburen (Room 107)
Skyler Stewart (Room 108)
Nayeli Sevilla (Room 203)
Dylana Pham (Room 211)

Fifth Grade
Kelly Xayavongsthideth (Room 207)
Jalen Rhett (Room 103)
Jhosep May-Castellanos (Room 206)
Elijah King (Room 205)

Sixth Grade
Krystian Massiah-Clark (Room 101)
Melany Quinonez (Room 301)
Asiyah Randall  (Room 311)

Seventh Grade
Michael Thorn (Room 305)
Jayvon Mao (Room 304)
Eugene Dessources (Room 306)

Eighth Grade
Jaylen Lorick (Room 308)
Amanda Briones (Room 307)
Phoenix Ngeth (Room 309)
Emeli Urena (Room 301)

Word Language Student  of the Week
Keylin Jimenez Lopez
Musician of the Week
Malina Sey

Artist of the Week
Mylai Diaz


(WEEK OF 10/19/2020)

Kindergarten
Carlos Ontiveros (Room 3)
Ximena Benitez (Room 1)
Julie Thach (Room 2)

First Grade
Aldrich Briones-Manalo (Room 9)
Angel-Marie Patterson (Room 7)
Aston Seng (Room 6)
Marecelies Gonzalez (Room 8)

Second Grade
Donis Cartagena (Room 4)
Ramiyah Cintron (Room 10)
Damara Pham (Room 5)

Third Grade
Luis Mena-Gonzalez (Room 204)
Edward Gallinar-Cruz (Room 104)
Emilio Ortiz (Room 303)
Lillith Neang (Room 201)

Fourth Grade
Dariela Granados (Room 203)
Obed Casasola (Room 211)

Fifth Grade
Mason Peach (Room 206)
Noor Bint-Dejesu (Room 205

Sixth Grade
Xianice Matos (Room 101)
Malina Sey (Room 301)
Fiedritch Jn Baptiste (Room 311)
Yovanna Rodriguez (Room 302)

Seventh Grade
Jaydin Sem (Room 306)
Eric Etienne (Room 304)

Eighth Grade
Aaron Nguon (Room 307)
Jose Bido (Room 309)
Jose Espinel (Room 310)

Musician of the Week
Sophia Thach

Computer Programmer of the Week
Joel Estevez-Varga

Artist of the Week
Nathaly Rodriguez


(WEEK OF 10/12/2020)

Kindergarten
Mia Sanchez (Room 3)
Krystabelle Colon (Room 1)
Jason Kong (Room 2)

First Grade
Jorge Contreras (Room 6)
Arianna Jenkins (Room 7)
Allison Aguilar-Espinal  (Room 8)
Ruby Sorathsasomboune (Room 9)

Second Grade
Ahmad Lewis (Room 5)
Junior Spencer (Room 10)
Destiny Morales-Castro (Room 2)

Third Grade
Gloria Rodriguez (Room 204)
Deanne Phillips (Room 303)
Laniya Hensley (Room 201)

Fourth Grade
Lupe Mejia-Pelcastre (Room 107)
Isabella Kap (Room 108)
Emiley Colfield (Room 203)
Aaron Wong (Room 211)

Fifth Grade
Josiah Rodriguez (Room 207)
Nayeli Gonzalez (Room 103)
Angie Etienne (Room 206)
Joel Esteves-Varga (Room 205)

Sixth Grade
Emira Wright (Room 301)
Sophia Deng (Room 101)
Natilie Gallinar-Cruz (Room 302)
Eriana Johnson  (Room 311)

Seventh Grade
Kadijah Drame (Room 305)
Yasha Jorge-Escobar (Room 306)
Elizabeth Hidalgo-Perez (Room 304)

Eighth Grade
Charleric Laguerre (Room 307)
Loviena Louiger (Room 310)
Edson Rodriguez (Room 309)

World Language Student of the Week
Dylana T. Pham

Musician of the Week
Hailey Clerger

Artist of the Week
Jasmine Chroch


(WEEK OF 10/5/2020)

Kindergarten
Maiah Garcia (Room 2)
Khai Evans (Room 1)
Evoleth Guerra-Florian (Room 3)

First Grade
Jefferson James (Room 7)
]Mikal Robinson (Room 8)
Nafis Wahington-Blakey (Room 9)
Lirianiz Laracuente (Room 6)

Second Grade
Siani Sarem (Room 5)
Raul Espinal (Room 4)
Urielle Modevi (Room 10)

Third Grade
Marleny Frias (Room 104)
Leahna Rodriguez-Duran (Room 204)
Jereonil Morales (Room 201)

Fourth Grade
Pablo Aguilar (Room 107)
Meta Epperson (Room 108)
Imani McBride (Room 203)
Adrianna Seng (Room 211)

Fifth Grade
Cindi Lizardopaiz (Room 207)
Maribel Rodriguez (Room 103)
Maressa Thorn (Room 205)
Alex Infante-De La Cruz (Room 206)

Sixth Grade
Saul Castellanos (Room 311)
Kimanii Santiago (Room 101)
Tobias Maier (Room 302)
Ryhmir Wilson (Room 301)

Seventh Grade
Gloria Domefa (Room 306)
Christopher Gonzalez Jr. (Room 304)

Eighth Grade
Kenny Argueta-Buezo (Room 308)
Aalajah Johnson (Room 307)
Louima (Room 309)
Kyseem Lewis (Room 310)

Musician of the Week
Andrew Du (Room 303)

Artist of the Week
Hashaun Chambers (Room 305)


(WEEK OF 9/29/2020)

Kindergarten
Samij Mattison (Room 1)
Skabhrama Chaloeunporn (Room 2)
Angel Garcia-Cruz (Room 3)

First Grade
Jewel Crawford (Room 9)
Alexander Mota (Room 8)
Christopher Perez (Room 7)
Emmanhuel Noel (Room 6)

Second Grade
Leonel Rodriguez (Room 4)
Kava Nuon (Room 5)
Messiah Mangum (Room 10)

Third Grade
Alex Callazo Lopez (Room 303)
Christian James (Room 201)
Jada Jones (Room 204)
Carson Ung (Room 104)

Fourth Grade
Alana Crespo (Room 107)
Jessica Lahn (Room 108)
Nevaeh Hill (Room 203)
Ariel Bromfield (Room 211)

Fifth Grade
Demaj Barnes-Fitchett (Room 103)
Alexander Rosales-Alvarez (Room 207)
Hailey Clerger (Room 206)
Seth Kale (Room 205)

Sixth Grade
Isaac White (Room 101)
Esteven Nunez-Moreno (Room 302)
Faith Johnson (Room 311)
Ryan Tep (Room 301)

Seventh Grade
Sky Sok (Room 306)
Isabella Francis (Room 304)
Jasira Jefferson (Room 305)

Eighth Grade
Ernesto Cruz (Room 307)
Triron Freeman (Room 308)

Musician of the Week
Willianys DeJesus-Hilario

Artist of the Week
Syncere Lewis


(WEEK OF 9/21/2020)

Kindergarten
Mayisah Faison (Room 3)
Arman Briones (Room 1)
Bella Adams (Room 2)

First Grade
Marta Jimenez (Room 6)
Aineias Thach-Life (Room 7)
Zahir Lewis (Room 8)
Isabelle Ung (Room 9)

Second Grade
Ana Recinos-Erazo (Room 4)
Reuben Wilson (Room 5)
Sophia Aguilera (Room 10)

Third Grade
Divar Lara-Torijano (Room 204)
Hailey Xayavongsithideth (Room 201)
Amira Robinson (Room 104)

Fourth Grade
Marklens Prince (Room 203)
Jose Gonzalez-Ipina (Room 211)
Keylin Jimenez (Room 107)
Alessandra Alvarado (Room 108)

Fifth Grade
Aaliyah Johnson (Room 206)
Renzo Mundo (Room 207)
Jazella Holden (Room 205)

Sixth Grade
Amber Roldan (Room 101)
Antonio Rodriguez (Room 302)
Brooklyn Fletcher (Room 301)

Seventh Grade
Nathaly Rodriguez (Room 304)
Ronald Jones (Room 306)

Eighth Grade
Dorianne Pham (Room 307)
Angel Briones-Manalo (Room 309)

Musician of the Week
Chase Brown

Artist of the Week
Paola Santiago-Maldonado


 

(WEEK OF 9/15/2020)

Kindergarten
Scarlet Madrid-Rivera (Room 1)
Willianys DeJesus- Hilario (Room 2)
Waldyn Reynoso-Serrata (Room 3)

First Grade
Janice Joseph (Room 9)
Nevaeh Rosario-Rosado (Room 8)
Me’Lanie Royster (Room 7)
Kayden Banieh (Room 6)

Second Grade
Saphira Jones (Room 4)
Kennedi Richardson (Room 5)
Dominic Tavarez (Room 10)

Third Grade
Neishlianie Collier (Room 104)
Christian Baccay (Room 201)
Dauren Rodriguez (Room 204)
Kevin Liverpool (Room 303)

Fourth Grade
Aleira Williams (Room 203)
Amirah Greene (Room 211)

Fifth Grade
Hashaun Chambers (Room 205)
Avery Tour (Room 206)

Sixth Grade
Rhymir Wilson (Room 301)
Julianna Luu (Room 302)
Moshe Joshe-Eschobar  (Room 211)
Taiana Dunn (Room 101)

Seventh Grade
Mylai Diaz (Room 304)
Bony Thach (Room 305)
Zymeer Davis (Room 306)

Eighth Grade
Andrew Flores (Room 310)
Ricardo Martinez (Room 307)

Artist of the Week
Kingsley (Kelly) Deng


Week of 9/8/2020

Kindergarten
Edgar Jordan (Room 1)
Michael Math (Room 3)
Lydia May (Room 2)

First Grade
Kai Lewis (Room 9)
Alice Tabora (Room 8)
Jabnel Morales (Room 7)
Nasir Mangum (Room 6)

Second Grade
Canaan Whittington (Room 4)
Briele Everett (Room 10)
JayaMiah Jones (Room 5)

Third Grade
Sophia Turner (Room 204)
Christian Baccay (Room 201)
Jayden Hang (Room 104)
Andrew Du (Room 303)

Fourth Grade
Ivan Rivera (Room 107)
Syncere Lewis (Room 108)
Charles Smith (Room 203)
Jade Crawford (Room 211)

Fifth Grade
Elayne Fernandez (Room 206)
Paola Santiago-Maldonado (Room 205)
Janae Cintron (Room 207)
Luliani Camilo (Room 103)

Sixth Grade
Aryanna Turner (Room 311)
Cheicksidi Traore (Room 101)
Malina Sey (Room 301)
Stephanee Jordon (Room 302)

Seventh Grade
Rose Simon (Room 304)
Michelle Ramirez (Room 305)
Jada Lewis (Room 306)

Eighth Grade
Yaritza Garcia-Ruiz (Room 307)
Virak Al Hassan (Room 308)
Michael Negron (Room 309)
Trinity Freeman (Room 310)